Podnikání
Proč stěhovací firmy prosperují

Proč stěhovací firmy prosperují

Mnozí stěhováci nebyli v minulosti, řekněme před pár desítkami let, považováni za spolehlivé profesionály, veřejnost na ně měla svůj osobitý názor, podepřený hlavně různými úplatky, svačinkami, pivem, cigaretami, podobně jako byli hýčkáni někteří meloucháři. Se vznikem soukromého podnikání a zejména v souvislosti se značnou konkurencí se tato profese musela rapidně proměnit, a co je podstatné, ve prospěch zákazníka.

Dnes se uživí řada firem a je to díky některým zásadním bodům:

Drží slovo – jestliže si objednáte levné stěhování v Praze odnesto.cz na určitý termín, je pro ně závazný. Z jejich strany neočekávejte v tomto směru žádné podrazy.

papírový karton

Mohou rozebrat nábytek – každý není tak šikovný a fyzicky zdatný, aby demontoval celou kuchyňskou linku a zavěsil ji po přestěhování na nové místo. Stěhovací firmy jsou na takovéto události připravené a samy vám mohou demontování a smontování nábytku nabídnout, včetně i těch velmi složitých koncepcí.

kufr na střeše

Těžká břemena – toto je pro stěhovací firmy typické. Zatímco vy nepohnete s velkou starožitnou skříní a nejste schopni vyšplhat se do šestého patra bez výtahu s obrovským svinutým kobercem, pro zaměstnance stěhovacích firem je to rutinní záležitost. Nemusíte mít obavy, že by si neporadili ani s trezorem nebo s velkým akváriem.

Nerozhoduje ani vzdálenost, ani množství věcí – zejména tyto dva faktory rozhodují o tom, zda spoléhat na své vlastní síly a možnosti, anebo se svěřit do rukou profesionálů. U delších vzdáleností je zásadní, aby byl k dispozici objemný nákladový prostor a nebylo nutné podniknout více jízd. Firmy mají k dispozici vozový park v mnohem větším rozsahu, než např. některé půjčovny dodávek, není výjimkou, že pro větší stěhovací akci přes celou republiku nasazují i kamiony s návěsem. Každopádně nemějte obavy, že by vás stěhovací firma odmítla jen kvůli tomu, že máte v domě spoustu věcí, co se do auta nevejdou.