Asymetrické šaty

Šaty jsou typickým dámským módním kouskem už dlouhá léta. Žádné ženě by v šatníku neměly šaty chybět, je to symbol ženskosti. Existuje mnoho variant, barev i střihů. Střihy mohou být obyčejné, takové, jaké známe, nebo extravagantní, se kterými se setkáme na různých zajímavých příležitostech, ke kterým se hodí.

Volné asymetrické šaty

Velmi oblíbené šaty, které teď momentálně „letí“ jsou asymetrické šaty. Asymetrie šatů totiž není nic přehnaného, ale zároveň nic nudného, určitě se vaše okolí bude minimálně rozplývat nad zvláštností vašich šatů v tom nejlepším slova smyslu. Pod tímto pojmem si můžeme představit mnoho. symetrickým může být nejen vrch šatů, ale také spodní lem. Fantazii se meze v tomto případě nekladou a to, co nám připadne na mysl, může být zrealizováno.

Asymetrické šaty mohou být jakékoliv délky. Jak je výše zmíněno, asymetrický může být nejen vrch šatů, ale také dolní lem, rukávy apod. Stejně tak volnost šatů, můžeme se setkat s pouzdrovými šaty, které obtahují naše tělo a mají například rozparek, nebo naopak i s volnými šaty, jejichž například zadní strana je delší než ta přední. Tyto zmíněné věci se dají počítat jako asymetrie. Mnoho z nás se s asymetrickými šaty setkalo a ani o tom třeba neví.

Mikinové asymetrické šaty

Pod pojmem asymetrické šaty si mnoho z nás představí nějaké šílené, velmi extravagantní kousky, může se ale jednat opravdu o jednoduché šaty, ale zároveň něčím zajímavé, což chceme. Mnohdy je v jednoduchosti síla, tohle je obecně známá věc, to také platí u asymetrických šatů. Chceme oslnit, ale zároveň příjemně. Nemusíte se bát, že by byla asymetrie a střih šatů moc.

Proč si tedy vybrat zrovna asymetrické šaty? Mnoho obyčejných šatů působí až moc jednoduše, lidé si vás v nich nemusí všimnout, ničím nemusíte oslnit, ovšem není to pravidlo, jsou šaty, které vyniknou třeba svou barvou, a přitom jsou střihem jednoduché. Pokud se jedná ale o nevýraznou barvu, je na místě se pro zaujetí dívat na střih šatů. Proto jsou vhodným kouskem asymetrické šaty. Můžeme tedy volit například mikinové šaty, které by za normálních okolností působily jednoduše a nevýrazně, jsou-li ale asymetrické, působí rázem jinak, zajímavě.