S ketogenní dietou zaručeně hubnete

Keto dieta není dnes už žádný strašák, jak můžete občas slýchat názory odborníků na různé diety. Naopak je prokázáno, že ketogenní, či bílkovinová, proteinová, nízkosacharidová, prostě jednoduše – ketodieta funguje, a to za všech okolností.

V čem tkví její tajemství? Ve složení stravy, kterou ovšem vy nemusíte sami hlídat, což je obrovská výhoda. Jen si uvědomte, že u jiného dietního stravování byste museli znát údaje v kalorických tabulkách, složení stravy, která by měla být pestrá a nikdy ne jednotvárná, tak, aby vás stále lákala. A další nežádoucí atributy diety: Nákupy a dlouhé fronty, nežádoucí kontakty jiných lidí – zvláště v dnešní „covidové době“ je vhodné eliminovat zbytečné kontakty. Dobře, nakupujete rádi, ale co pak? Přijdete unaveni z práce domů a musíte si hned chystat jídlo, abyste dostáli časovému režimu. A přiznejme si, že se nám leckdy nechce a odbudeme se rychlým občerstvením, které má ovšem velmi daleko ke zdravé výživě.

keto dieta

Ale ketogenní dieta je úžasná v tom, že vám předkládá již hotová jídla a máte obrovský výběr, a to jak ze sladkého, tak i ze slaného, volíte přílohy, které jsou nadupané bílkovinami, pestrý výběr polévek, najdete zde jak voňavé zdravé párečky, který výtečně chutnají, ale i sladké tyčinky či úžasné dezerty. Ani ten, kdo holduje sladkému a má pocit, že je na něm závislý, nemusí truchlit. I pro vás má ketodieta připravené pamlsky, jen jejich složení je mnohem výživnější a zdravější.

bílkoviny maso

Keto dieta probíhá v několika fázích, kdy v dalších už můžete přidávat „normální“ jídla, včetně masa, ba i přílohy, ale ty s mírou – pro začátek postačují tak 2 polévkové lžíce. Ale věřte, že hlad mít nebudete, protože tato forma dietního stravování počítá s tím, že zařadíte do svého jídelníčku minimálně pět set gramů zeleniny v jakémkoliv stavu. Může být čerstvá, dušená, vařená v páře.

Jestliže vám pohyb či cvičení nejsou nemilé, můžete zařadit i zvýšený pohyb, ale není to podmínkou.