Bezchlorová chemie do bazénu je spolehlivá a bez zápachu

Jestliže jste si právě pořídili svůj první zahradní bazén, pak jistě intenzivně uvažujete nad tím, co všechno budete muset podniknout proto, aby voda, kterou do něj napustíte, zůstala průzračně čistá. A to ideálně po celou sezónu, neboť co si budeme povídat, napuštění takového bazénu vodou není vůbec levná záležitost, proto se vyplatí, udržet vodu v dobré kondici co nejdéle.
odpočinek při plavání
Abyste splnili tento nesnadný úkol, tak se přitom neobejdete bez několika šikovných pomocníků v podobě krycí plachty na bazén, venkovní sprchy, spolehlivé filtrační jednotky, a samozřejmě také bazénové chemie.
Existuje několik druhů bazénové chemie, kterou můžete k údržbě vody použít. V zásadě máte na výběr ze třech kategorií, které se liší na základě aktivní oxidační složky, která je hlavní účinnou látkou těchto přípravků. S jejich pomocí tak vodu spolehlivě zbavíte všech nežádoucích bakterií, sinic i řas. Jedná se konkrétně o přípravky chlorové, bromové a kyslíkové chemie.
odpočinek ve vodě
Mezi nejvíce využívané přípravky patří jednoznačně ty, které fungují na bázi chlóru. Chlór je spolehlivým oxidačním činidlem a jeho velkou výhodou je, že má poměrně dobrou stabilitu, takže z vody v nádrži jen tak nevyprchá a bude ji chránit po dlouhou dobu. Každopádně, ať už zvolíte jakýkoli přípravek, tak přítomnost aktivní látky ve vodě v dostatečné koncentraci byste vždy měli ověřovat s pomocí testerů. A ještě je zde jedna věc. Aby přípravky fungovaly tak, jak mají, je nezbytná správná koncentrace vodíkových iontů ve vodě, čili vaše voda musí mít to pravé pH. I to se však dá s pomocí konkrétních přípravků upravit.
nohy v bazénu
Pokud vám však vadí typický „desinfekční“ zápach chlóru, můžete vsadit raději na bezchlorovou chemii do bazénu. Ta je založena na bázi aktivního kyslíku, který je rovněž velice spolehlivý a jeho používání se obejde bez nepříjemného zápachu.
Třetí možnou kategorií jsou přípravky bromové chemie, které jsou díky své stabilitě v oteplených vodách obzvláště vhodné do vířivek a ohřívaných domácích bazénů.