Podnikání
Instalatér v Praze vám topení v podlaze doporučí

Instalatér v Praze vám topení v podlaze doporučí

Zeptáte-li se instalatéra v Praze, zda by vám doporučil podlahové vytápění, může vám odpovědět ze sobeckých důvodů, protože je to pro něj zdroj příjmu, ale pokud je instalatér seriózní a na zákazníkovi mu opravdu záleží, sdělí vám, proč se tak rozhodl, i kdy to pro něj samozřejmě znamená jistý výdělek. Prozradí vám výhody tohoto řešení, ale také vám ozřejmí i jistá úskalí.,

kočka na topení

V současné době je snad jedinou nevýhodou tohoto řešení vyšší pořizovací cena. Musíte počítat s tím, že návratnost této investice bude delší, než například u topení radiátory. Pak se ale zaměřte na výhody, abyste zjistili, proč má význam si topení v podlaze pořídit.

Úspornější systém topení – topení v podlaze prohřívá celou místnost rovnoměrně, teplý vzduch http://www.tepelna-cerpadla-pzp.cz/cs/teplo-ze-vzduchu-35.html stoupá z celé plochy podlahy vzhůru a tam se mísí se vzduchem chladným, čímž vzniká homogenní prostředí. Nepotřebujete pak prostor přetápět, což se stává u topení s radiátory, kde bývá u země chladno, zatímco u stropu až skoro horko.

regulační ventil topení

Nikde žádná tělesa – radiátory patří k nejošklivějším předmětům v domácnosti a někteří lidé mění stará litinová tělesa za moderní plechová i tehdy, jsou-li plně funkční. Navíc je prokázáno, že litina udrží déle teplo a je úspornější v nákladech na vytápění. U topení v podlaze nikde nic vidět není, tím pádem si můžete místnost uspořádat podle svého a také ušetřit místo pod okny, což se hodí hlavně v ložnici a v kuchyni. Odpadne vám také úklid radiátorů, který nepatří zrovna mezi oblíbené činnosti.

Teplo na nohy – v mnoha domácnostech si lidé pořizují na podlahu koberce, protože hřejí a můžete se po nich pohodlně procházet naboso. Chůze po studené dlažbě je v létě celkem příjemná, ale v zimě se tu bez teplých ponožek neobejdete. U podlahového topení si užijete bosonohé chůze po celý rok, což je také mnohem zdravější, než neustále chodit, prakticky nonstop v obuvi – venku v polobotkách, sandálech a teniskách, doma v papučích.