Jak se připravit na stěhování s vozem z půjčovny dodávky Brno

Vypůjčíte-li si dodávku s cílem přestěhovat nábytek, koberce, krabice s věcmi, ledničku s pračkou, mnohým z vás to jistě připomene kultovní snímek z konce 70. let minulého století, pojmenovaný poměrně trefně dle meteorologického úkazu. Tentokrát sice nepůjde o dvanáct stěhovaných rodin a trable Dr. Radosty alias Rudofa Hrušínského, ale o akci vaší, ryze soukromou. Jak se na ní připravit, aby vás to podstatné nezaskočilo?

balení věcí na stěhování

Parkování – může se stát, že v tom frmolu jaksi zapomenete na zajištění dostatečně velkého parkovacího místa, což je ve městech s placenými parkovacími zónami docela patálie. Bude-li před vaším domem „plno“, řádně to zkomplikuje celou situaci. Pamatujte na parkovací prostor jako na úplně první věc, co musíte zajistit, s ohledem na časový harmonogram celé akce. Někdy je nutné kvůli tomu v předstihu oslovit příslušný odbor dopravy městského magistrátu, přičemž je oficiální úřední lhůta vyřízení vaší žádosti 30 kalendářních dnů.

Časová rezerva – jak jsme již naznačili, čas by měl hrát do karet vám, nikoli úřední byrokracii, nebo závazku při pronájmu vozu z půjčovny dodávky Brno. Musíte na to pamatovat v předstihu a časový koridor si vyhradit raději větší. Vyhnete se tím stresu, a jak známo, stres může zavinit i dopravní nehodu a další zbytečné problémy. Nepodceňujte ani papírový zápisník, každou drobnost, co vás napadne, si poznamenejte, může se vám to v budoucnu hodit. A nespoléhejte se jen na mobil (poznámky a navigaci), technika může selhat, zatímco papírová mapa, tužka, a poznámkový blok vám poslouží pokaždé.

kočka na krabici

Vlastní pojistné – pronajímatelé vozidel (dodávek) mají všechna auta ve svém vlastním zájmu pojištěna, a pochopitelně výhodně. To samé udělejte i vy, protože v případě poškození vozu z vaší strany budete takto krytí, a pojišťovna pak škodu uhradí i vám. (Pozor -na některé události se pojistné nevztahuje, to si v předstihu musíte zjistit, a podle toho se zařídit). Bez pojištění se však do běžného (a mnohdy bláznivého) silničního provozu s vozem z půjčovny raději nevydávejte.