Jak si ohlídat finance na cestách

Základní věcí, kterou by měl vědět každý, kdo zvažuje odjezd do zahraničních zemí je, že je dobré mít peníze rozložené na různých místech. To znamená, že nikdy nenoste všechny své peníze najednou. Část obnosu dejte do peněženky, část do kufru a část někam do oblečení například. Kdyby se stalo, že by Vás někdo nedej bože okradl, nebudete naprosto bez peněz a budete mít skryté zásoby.
kapsa, kreditka a bankovka
Pár dobrých tipů pro cesty je:
·         Neukládejte peníze na viditelná místa (nikdy nedávejte peněženku na vrch batohu, dáváte tak šanci zlodějům, kteří jsou schopni Vás okrást aniž byste si něčeho všimli.)
·         Rozložte si peníze (Vytvořte si obálky, které si pojmenujete podle potřeb k útratě – například doprava, stravování, památky atd…)
·         Pište si seznam toho, co už jste utratili (Budete tak vždy v obraze, kolik peněz Vám ještě zbývá a co si můžete dovolit utratit.)
·         Napište si seznam věcí, co chcete pořídit (Vypište si všechny lidi, kterým chcete přivést nějaký dárek a postupně si každého odškrtávejte. Nejenže na nikoho nezapomenete, ale budete mít opět přehled nad Vašimi plánovanými útratami.)
·         Vždy si nechte něco stranou (Nikdy neutrácejte veškeré své peníze. Nikdy nevíte, co se může stát a co budete potřebovat zaplatit. Je dobré tedy počítat pořád s částkou na novou letenku domů. Opatrnosti není nikdy nazbyt!)
·         Udělejte si plán cesty(Když budete mít přesně daný itinerář, budete v obraze s jakými částkami počítat. Zjistěte si dopředu kolik stojí vstupné na památky a zajímavá místa, kam máte v plánu zamířit.)
auto na poušti

Když dodržíte těchto pár základních rad, vyhnete se nepříjemným komplikacím během cest. A o to tu přeci jde, že? Dovolenou si má člověk užít, nikoli přežít. Jakmile se ocitnete v prostorách se zvýšenou kapacitou osob, vždy si chraňte svá zavazadla a nikdy nenoste kabelku na zádech. V davu jste jednoduchým terčem pro kapesní zloděje, kteří mají svou taktiku už tak propracovanou, že než se jen nadějete, tak stojíte uprostřed cizí země bez peněz a bez dokladů.