Nákupy
Kde se uplatní agregát na výrobu elektřiny – elektrocentrála

Kde se uplatní agregát na výrobu elektřiny – elektrocentrála

Honda elektrocentrála je agregát na výrobu elektřiny, kupříkladu na benzínový či naftový pohon. Může sloužit jako náhradní zdroj elektřiny při výpadku, anebo v místech, kde není elektrická energie k dispozici.

svítící žárovka

Elektrocentrála v karavanu – výjezd s karavanem na dovolenou se může stát vaším nejkrásnějším dovolenkovým zážitkem. A proč? Jste sami, nezávislí na nikom a na ničem, a pokud si vyberete to správné místo k pobytu (můžete je samozřejmě prostřídat), nikdo vás nebude otravovat nesmyslnými opatřeními, zákazy a příkazy, s nimiž se setkáte v některých hotelích či penzionech a dalších soukromých ubytovacích objektech. Elektrocentrála se ke karavanu může hodit pro jakékoli účely, může být i s velmi tichým provozem, takže si klidně zajedete někam na opuštěné místo s nádherným výhledem a užijete si své dny, jak si budete přát. Můžeme vám doporučit třeba Masarykovu vyhlídku nad Zbečnem na Berounce a prostřídat pobyt s cyklistickými výlety na Klíčavu, na Křivoklát a podél Berounky třeba do Nezabudic.

karavan na cestách

Na chalupě – pokud nejste zrovna kočovníci a přece jen dáváte přednost stabilnímu místu na vaší chalupě, ta nemusí mít zrovna k dispozici elektřinu a dokonce ani vodu. S trochou skromnosti tu přežijete s plnými kanystry pitné vody a sprchování si obstaráte v nejbližším kempu. S elektrocentrálou lze provozovat i malou chladničku a samozřejmě běžně nabíjet notebook a mobilní telefon, takže i na chalupě bez elektřiny si můžete pustit z Internetu stažený film.

Na stavbě – stavbaři se bez elektrocentrál neobejdou v okamžiku, kdy nemají zdroj elektřiny k dispozici, např. při výstavbě železnic či silnic mimo elektrifikovaná území. Elektrocentrála se tu používá např. pro kotoučovou brusku, s níž se řeže beton, pro rychlovarnou konvici na přípravu kávy nebo čaje a pro celou řadu dalších elektrických nářadí a pomůcek.