Ruční bazénový vysavač je víceúčelová pomůcka

Moudří lidé si uvědomují, jak velký význam má pravidelný pohyb. Nejde totiž jen o to, že vám ochabuje svalstvo, a že ztrácíte fyzickou kondici, pohyb má totiž značný vliv i na imunitní systém. Naše imunita úzce souvisí s lymfatickým systémem, proudící lymfa v těle rozvádí potřebné živiny a odvádí toxické metabolické zplodiny. Tím také eliminuje tzv. překyselení, kupříkladu tehdy, jestliže naše játra odbourávají alkohol, nežádoucí složky stravy nebo toxické látky z ovzduší, které vdechujeme v blízkosti silnice nebo běžně ve městě.

osvětlený bazén

Není ovšem nutné den co den obouvat tenisky a uběhnout alespoň dva kilometry, stačí docela obyčejná procházka parkem, projížďka na kole, skákání na trampolíně anebo běžné úklidové či domácí práce. Naši předkové byli zdravější i díky tomu, že se více ohýbali a zvedali, a používali ruční nástroje, např. hrábě, lopaty, kosy a srpy, cepy na mlácení obilí atd.

vnitřní bazén

Jednou z velmi účinných metod, jak si zachovat pevnější zdraví, je i ruční bazénový vysavač. Patříte-li mezi šťastné majitele vířivek či bazénů, a využíváte je pravidelně, jistě potvrdíte, že vysavač je nezbytnou pomůckou k dosažení potřebné jakosti vody. Na dno dopadají některé nečistoty, co se nezachytí ve filtračním boxu, a mohou tu vytvářet slizký film a být potravou pro různé mikroorganismy.

Pravidelné čištění dna bazénů je udržuje čisté a zároveň šetří prostředky bazénové chemie. Vysavače mohou být strojní nebo ruční, ty strojní jsou buď plně automatické s vlastním filtračním systémem, anebo připojitelné ke stávající filtraci s vlastním pohonem. Existují ale také ruční nástavce, s nimiž dno vyčistíte stejně dobře a hlavně si pěkně zacvičíte.

Práce s ručním bazénovým vysavačem lymfu v těle pěkně rozproudí, procvičíte svalstvo podél bederní páteře, svaly břišní, paže, trapéz, deltové svaly, prsní svaly a další svalové partie, podpoříte činnost krevního oběhu a také uvolníte do krve hormony štěstí – endorfiny, které vám zvednou náladu.