Lehký kabátek coby ikona jara

Slovo kabátek je odvozeno z anglického slova zvaného Trench coat. V doslovném překladu se jedná o svrchní plášť. Jedná se navíc o druh pláště, který je jarní a je pro něj více než typický kvalitní materiál. Nejčastěji se jedná o materiál jako je bavlna, vlna nebo dokonce kůže. Pro trenčkotje velmi charakteristická mechanická odolnost a nepropustnost. Obvyklá délka bývá ke kolenům.
japonská dívka
Jak jsme již zmiňovali výše, jedná se o překlad z anglického slova. Původně se jednalo o kabát do zákopů. Je tím tedy zřejmé, že má za sebou vojenskou historii. Cestu do dámského šatníku si tento kousek našel už v šedesátých letech dvacátého století. V mžiku se stal módním hitem a to i přesto, že zaznamenal jisté obměny. Základní atributy ale zůstaly neměnné. K tomuto kabátku patří pásek, který má výraznější sponu. Typická je zejména barva šedá nebo khaki.
O vynalezení toho kousku se přou dvě společnosti. Jedná se o společnost Aquascutum, která vyráběla kabáty pro armádní důstojníky a má patent na dosažení nepromokavosti materiálu pomocí impregnace vlny. Druhá firma, která se považuje za vynálezce tohoto trenčkotu je společnost zvaná Burberry. U této firmy se trenčkot objevil dokonce i ve filmu zvaném Snídaně u Tiffanyho. Největší rozmach tohoto zázračného kousku byl v období druhé světové války. Nesloužil ale pouze v armádě. Sloužil také jako ochrana proti dešti a větru.
dívky v čepicích
Pokud byste si trenčkot rádi také pořídili, pak tou nejideálnější volbou bude ten, který bude mít klasickou verzi. Takovou, kterou dříve nosili vojáci.
Velmi oblíbené jsou odstíny, jako je béžová, bílá nebo černá. Typické je pro tento kousek dvouřadé zapínání na knoflíky, klopa, široký pásek a kromě toho také poutka u rukávů.
Jedná se o opravdu nesmrtelný kousek. Dobře se navíc vyjímá v kombinaci se sukní či džínami. Není ale vhodní kombinace trenčkotu s kalhotami, které mají široké nohavice.
Pokud jste zastánci věcí, které jsou IN, pak byste si měli pořídit trenčkot, který má kožené rukávy. I když je klasická verze ke kolenům, nikde není psáno, že si nesmíte pořídit kratší verzi.