Levný projektor na filmy

            Projektor Optoma HD142X je založen na technologii DLP a na stolní model má celkem malé rozměry a to 298x230x97 mm a hmotnost pouhých 2,3 kg. Při instalaci na stůl využijete při nastavování správné polohy projektoru dvě nastavitelné nožky v zadní části a jeden výškově nastavitelný podstavec v části přední. Pro připojení ke zdroji obrazu jsou v zadní části pouze dva výstupy HDMI, ale většině uživatelům bude tento videovstup, který přenáší i zvuk, vyhovovat.
 analogový záznam
Ovládání projektoru
·         Nastavení velikosti obrazu a jeho zaostření docílíte snadno prostřednictvím dvou otočných ovladačů u objektivu.
·         Pro ovládání českého menu lze použít osm tlačítek na vrchní ploše projektoru nebo dálkový ovladač. Ten má příjemně velká tlačítka, u nichž je praktické, že jsou modře podsvícena, takže ovladač lze používat i po tmě.
 
Možnosti promítání
·         Promítání filmů můžete provozovat i z menší vzdálenosti než jeden metr od projekční plochy, ale v tomto případě je promítaný obraz velmi malý.
·         Při projekci ze vzdálenosti jeden metr má obraz uhlopříčku dlouhou 71 cm a maximální diagonála je podle výrobce dlouhá 7,75 metrů
 světla ve tmě
Základní funkční vlastnosti
·         Při používání projektoru velice oceníte jeho vysokou svítivost, která zajišťuje velmi dobrý obraz i za denního světla.
·         Menu má jednoduché rozhraní a nabízí nastavení jasu, kontrastu, ostrosti a barev. K dispozici jsou zobrazovací režimy označení jako „kino“, „živý“, „zvěř“, „reference“, „jasný“ a „uživatel“.
·         K dispozici je i režim „úsporný“, při němž se sníží jas obrazu, ztiší se ventilátor a sníží spotřeba elektrické energie. Spotřeba energie v běžném režimu je 232 W v režimu Eco 193 W.
 
Parametry
·         Cena 14 490 Kč, rozlišení 1 920×1 080 bodů, projekční vzdálenost 1-10 metrů, uhlopříčka obrazu 71-775 cm, svítivost 3 000 lumenů, kontrast 23 000 : 1, životnost lampy 5 000 hodin.