Půjčte si nyní

Získat peníze není snadné. Často musíme chodit do zaměstnání, odříkat si nejrůznější požitky a vést spořádaný život. To jsou jistě slova, které nám můžou rodiče od nepaměti vtloukat do hlavy. Pravdou však je, že pro získání peněz nemusíme vést poctivý a slušný život, základem je pouze
dobře se orientovat ve financích. Zde však nastává problém. Základnímu vzdělání ohledně financí se říká finanční gramotnost.
smlouva před podpisem
Ta však na většině škol chybí, a proto je mnohdy pro běžné občany náročné se zorientovat ve světě půjček nebo úvěrů. Často si tak musí vystačit s nízkými platy, které jim postačí tak maximálně na zaplacení nájmu, uživení rodiny a po měsících šetření na nějakou tu dovolenou. Přitom pouze stačí vědět, jak s penězi zacházet a můžeme si žít v luxusu bez nutnosti vysokého vzdělání nebo originálního nápadu.
kapsa na peníze
Většina populace v Česku však není dostatečně finančně vzdělaná, a proto si musí najímat renomované odborníky a specialisty, kteří mají tyto znalosti a veškerou potřebnou práci odvedou za nás. To nás však stojí další peníze, které nemáme. A nemůžeme se tak dostat z koloběhu, kdy se chceme vymanit z finanční závislosti.
Jedním z hlavních pojmů, které jsou dnes stále dokola omílané je finanční gramotnost. To je stav, který možná v tomto termínu neznáme, ale chtěli bychom ho dosáhnout opravdu všichni. Jde tedy o situaci, kdy máme dostatek finančních prostředků k tomu abychom si koupili kdykoliv a cokoliv. Přitom nemusíme řešit, zda na danou věc zrovna máme či nemáme peníze a jestli nás čekají další neočekávané výdaje.
svěrák na peněžence
Tento stav je však běžnému občanovi na míle vzdálený. Často stačí ze svého platu zaplatit veškeré dluhy a zbyde mu tak minimální částka a věci, které jsou středem jeho tužeb. Proto se také často potýkáme s problémem zadlužených osob. Lidé s nízkými příjmy, kteří jsou navíc ekonomicky nevzdělaní se dostávají do dluhových pastí, kdy nebankovní společnosti vydělávají na jejich finanční negramotnosti.