Naplňujme láskou všechny kolem nás

Co je to láska? Co se vám vybaví, když toto krásné slovo zaslechnete? Určitě něco zcela jiného, než se vybaví mě a ostatním. Pro každého z nás znamená láska něco zcela jiného, ale to neznamená, že jsou některé názory špatné, každý máme právo to vidět tak, jak to vidíme.

Láska je pocit, který by měl každý pocítit alespoň určitou část života. Jako malé by nás měla naplňovat láska rodičů. Ne všichni mají takové štěstí, pak to ale člověka z velké části ovlivní. Určitě ne v tom dobrém směru, spíše naopak. Takový člověk pak málokdy ví, jak si lásku představit.  Problémy s nedostatkem lásky od rodičů zažívá více dětí, než je známo. Jsou pak poznamenaní na celý život.

masáž z lásky

Láskou nás ovšem krom rodičů může naplňovat i mnoho jiných osob, které nám jsou blízké, ať už jde o přátele, jiné příbuzné nebo o našeho partnera či partnerku. Přátelé nám v horších časech můžou být velkou oporou, mnoho z nás se bez nich neobejde, jiní je zase ale nepotřebují a přijde jim to zbytečné. Jde o věc názoru konkrétního člověka.

láska k miminku

Nejzákladnější osobou pro lásku na celý život je dle mě někdo, koho milujeme celým naším srdcem a on zase nás. Ve vztahu by měla být láska všude, měli bychom ji tomu druhému projevovat, aby si byl jistý, že jeho láska není jen jednostranná, že jej taky milujete. Láskyplný vztah by měl zahrnovat podporu toho druhého, pocit, že na nic není sám, zkrátka samé dobré pocity. Ano, žádný vztah asi není dokonalý, nějaké drobnosti se najdou snad všude. Ale s láskou se dá zvládnout vše. S láskou přichází i chuť vyřešit všechny problémy společně a jít dál, užívat si život až do poslední chvíle. Měli bychom osobám kolem nás pravidelně projevovat lásku, ne vždy víte, jak se osobám kolem vás zrovna daří a drobná věta ,,Mám tě rád“ může udělat více, než si myslíte. Třeba tím někdy někomu i zachráníte život, kdo ví.