NEW YORK

Asi všichni znají Sochu Svobody, Time Square nebo Pátou Avenue. Ale existují i tajná místa, kam vás jen tak nějaký průvodce nevezme.
City Hall
City Hall je historická zastávka metra, která dnes už sice není v provozu, ale je považována za nejkrásnější zastávku metra v New Yorku. Nachází se na spodním Manhattanu a byla otevřena v roce 1904. Stanice má klenuté stropy, krásné kachličkové obklady a částečně prosklený strop. Stanice musela být zavřena, když došlo k nárůstu využívání hromadné dopravy a její zakřivené nástupiště již nestačilo prodlužujícím se vlakům metra a nebylo možné stanici zrekonstruovat.
taxi v NY.jpg
Střešní zahrady
Na střeše známého Rockefellerova centra se nachází krásné zahrady se spoustou květin a dokonce s několika bazénky. Toto místo je jako oáza klidu uprostřed rušného velkoměsta.
lidé v budově.jpg
Šeptající oblouk
Nádraží Grand Central Terminal má jednu zajímavost. V jednom ze sálu terminálu se nachází velký klenutý oblouk, a pokud se dva lidé postaví na jeho opačné konce a něco zašeptají do zdi, ten druhý to na druhé straně uslyší. Tento kousek je možný, díky akustickému triku tzv. šeptací galerie. I když byl šeptající oblouk vytvořen neúmyslně, stal se velmi populární. Místo je díky jedinečné atmosféře oblíbené pro četné žádosti o ruku.
Opuštěné budovy
Opuštěné budovy jsou samy o sobě velkou zajímavostí a určitě stojí za prohlídkou. Jednou z nejzajímavějších je budova nemocnice Renwick Smallpox Hospital. Nemocnice se nachází na Rooseveltově ostrově.
Vodopády na Manhattanu
Obrovský vodopád se nachází v parku Greenacre Park, který poskytuje úlevu od všudypřítomného hluku a davů. Park je krásný, plný zeleně a příjemného posezení.
osvícené město.jpg
Lanovka z ostrova na ostrov
Na Rooseveltův ostrov se dá sice dostat běžnou linkou metra, zajímavější je však cesta lanovkou. Kabinková lanovka vede přes řeku East River ve výšce 75 metrů nad zemí. Tato cesta nabízí mnohem zajímavější zážitek než pouhá cesta metra, Navíc si užijete krásný výhled na manhattanské mrakodrapy.