Stěhujeme s dodávkou z půjčovny

Někteří lidé, zvláště ti fyzicky zdatní a psychicky odolní, mají dnes mnohem širší možnosti v případě přestěhování do jiného místa bydliště, než měli ti, co se narodili dříve, a prožili svůj život alespoň z části za socialismu. Tehdy nebylo tak jednoduché obstarat solidní stěhovací firmu anebo se spolehnout na někoho, kdo vám poskytne nákladní vůz nebo vhodnou dodávku. Tehdejší vozový park byl značně omezený a mnohdy nepříliš spolehlivý, takže bylo stěhování poměrně frustrující a psychicky vyčerpávající.

dálniční provoz

V současné době máte možnost pronájmu vozidel, které se pro stěhování přímo nabízí. Nahlédnete-li do vozového parku půjčovny dodávek v Praze, máte na výběr podle vašich představ dle objemu břemen, vzdálenosti přepravy a časové náročnosti celé akce. Je možné využít i tažné zařízení a připojený přívěs, který zvýší přepravní objem a zefektivní pracovní postup.

mlha na dálnici

Co budete potřebovat

Řidičské oprávnění – skupiny B, případně řidiče, který řízení vozu převezme na sebe.

Vratnou kauci – půjčovny dodávek obvykle požadují vratnou jistinu, je to obvyklý postup.

Časový harmonogram – dodávku si zajistíte předem, doporučujeme delší předstih několika týdnů, kdy máte i větší šanci na širší výběr vozového parku.

Pečlivost, přesnost – stěhování si pečlivě naplánujte a v den jízdy s dodávkou mějte vše již nachystáno, abyste se zbytečně nezdržovali a všechno časově klaplo. Za pozdní odevzdání vozu zbytečně platíte penále navíc. A nezapomeňte dotankovat plnou nádrž, pokud je to požadováno.

Důslednost – na tuto vlastnost upozorňujeme v souvislosti se zabezpečením stěhovaných předmětů v kabině vozu. Vše by mělo být zajištěno proti pohybu molitany, hadry, kartonem či popruhy. Důležité je vrátit vůz v původním stavu, v jakém jste jej převzali, proto si také při jeho převzetí vše zkontrolujte a pořizujte průkazné fotografie s časovým razítkem.

Vhodný termín – a jedna dobrá rada na závěr – chcete-li se přestěhovat a co nejméně se stresovat, vyhněte se neděli večer nebo pátku odpoledne, kdy je na silnicích největší provoz. Ideální není ani pondělí a úterý, kdy je obecně venku na ulicích více vystresovaných lidí díky tomu, že začíná pracovní týden. Dobrá volba je např. středa a čtvrtek a na pátek mít pracovní volno na vybalování a zabydlování.