Bydlení nemusí být vyloženě předražené

Koupit si v současné době byt je pořád lepší než žít v podnájmu, případně čekat na lepší příležitost. Té se však nemusí jen tak někdo dočkat, jelikož ceny bytů, potažmo rodinných domků, budou v následujících letech stále narůstat. Jednoho krásného dne se samozřejmě někde zastaví, nicméně nikdo dnes vůbec netuší, kdy to bude a jestli pak půjde cena zase dolů. Dokud se u nás nezačnou stavět byty, je to dost nepravděpodobné. A ty se jen tak vinou přebujelé byrokracie budovat nezačnou. Jak si ale pořídit vlastní bydlení, když je tak drahé?

Ulita

Nejsou zde jen tradiční byty. Je možné se zaměřit i na alternativní obydlí, která sice postrádají atraktivitu standardních obytných prostor, nicméně jsou daleko levnější, a i v dalších věcech lepší než klasika. Kdo chce trochu dobrodružství a má rád vodu, může si koupit například houseboat. Většina lidí však preferuje bydlení na pevné zemi. V takovém případě je dobré vybrat si některou z vhodných mobilních dřevostaveb.

Mobilní domky předchozích generací si v našich zeměpisných šířkách příliš dobře nevedly, i když jejich popularita setrvale rostla. Na vině je hlavně špatná pověst, jenž je s tímto typem bydlení spjata. A nutno dodat, že ne vždy zcela nezaslouženě. Nicméně nejmodernější mobilheimy jsou už v mnoha ohledech rozhodně lepší volbou dokonce i než klasické byty. A to nejen z důvodu nižší ceny, ale například i díky novátorsky řešenému zateplení, potažmo dobře vybaveným vnitřním prostorám. Jediný, pro někoho docela podstatný, nedostatek tak jsou pak menší obytné prostory. Pro velké rodiny to opravdu moc není.

Velký dům

Dříve vyrobené verze rozhodně nejsou příliš vhodné k celoročnímu bydlení, nicméně i o takové je pořád velký zájem. Nenakupují se však jako alternativa k bytům, ale spíše k chatkám. Pro ty jsou více než ideální a stojí méně než mnohé dřevostavby. Kdo tak touží po vlastní levné chatce, má možnost pořídit si místo ní mobilní dům nižší kategorie. Určitě neprohloupí.