Jak je to s prací v české republice ?

Všichni jistě znáte a už jste určitě několikrát ve svém životě slyšeli lidové přísloví – Bez práce nejsou koláče. Ale jak jste si jistě už postupem času mohli všimnout když nemáte práci nemáte mnohem více než nějaké jídlo. A bohužel doba je zlá a díky tomu že nemáte práci, vám samozřejmě chybí i to nejdůležitější a nejpotřebnější k životu a to jsou peníze, protože bez peněz si ani ten koláč nekoupíte. A jistě to nechcete dělat jako v pravěku že si v rybníce budete lovit ryby aby jste vůbec měli co jíst. A tak to v dnešní době funguje tak že pokud chcete alespoň z malé části obstát a přežít, musíte si prostě a jednoduše najít klidně i tu nejhorší práci, ale musíte prostě vydělávat aby jste měly jak na střechu nad hlavou tak i na ten koláč.

Lidové přísloví

A jak jistě víte lidé chtějí pořád a pořád více a proto se snaží podnikat na vlastní triko, upisují se novým a novým zaměstnavatelům a dokonce i velice často mění danou práci. Takže prakticky vždycky když slyší nebo se jim naskytne nová a LEPŠÍ možnost. Ale narazíte i na ty, kteří neradi mění práci a to právě z důvodu že mají strach že může nastat jakýkoliv problém díky kterému by přišly o jakýkoliv příjem, tyto lidé se obvykle spokojí i s tím nejmenším měsíčním výdělkem. A proto byste se neměli divit tomu že vám například váš známý či kamarád oznámí že vydělává 10 000 a že mu to bohatě stačí, Jedinou nevýhodou je však to že v dnešní době je 10 000 Kč, opravdu velice malá částka a to jenom tím že se neustále a pořád zdražuje, ať už ceny potravin nebo benzínu, ale také právě nájem. V posledním půlroce jsou profesi změnila až pětina občanů ČR, a díky pandemii se lidé začali spokojovat i s delší pracovní dobou ovšem za stejné peníze jako například u větších firem s kratší pracovní dobou, a samozřejmě se najdou i jedinci kteří vyhledávají výše zmíněné i primitivní zaměstnání s mzdou cca 10 000 – 15 000 Kč měsíčně. Z toho vyplývá že „díky“ pandemii si lidé začali vážit i primitivních profesí a to jenom kvůli tomu že na začátku pandemie skoro polovina Čechů přišla o práci ať už dočasně nebo i úplně.

Peníze

Lidé kteří chtějí častěji měnit práci a odejít tak za lepším jsou především mladí lidé (ať už ti kteří jsou ze školy například rok ale i lidé do 25 let), protože převážně starší ročníky se spokojí s jakoukoliv mzdou. Jako další faktor který často mění profesi jsou například ženy a to jenom z důvodu že mají děti a je naprosto vyloučené aby pracovaly v noci a jejich děti byly samy doma, z toho důvodu si ženy vybírají práce ve kterých mají určené směny naopak od jejich partnerů. Jak už bylo uvedeno výše skoro každý desátý občan ČR patří do skupiny těch lidí kteří se bojí že o stávající práci přijdou a nebo se bojí že v nové práci nezabodují a bude je čekat tzv. výpověď. Takže jak jistě víte nejsou koláče jako koláče Americka-nebankovni-hypoteka vám to dokonale vysvětlí a práce a peníze jsou nejpotřebnější k životu alespoň v době pandemie.