Je lepší si šaty na maturitní ples půjčit v půjčovně, nebo koupit?

Jednou z věcí, kterou řeší především studentky čtvrtých ročníků maturitních oborů, je to, kde sehnat vhodné šaty na maturitní ples. Přeci jen se jedná o významnou událost, a každý se snaží, aby na ni mohl vzpomínat jen v dobrém.

K tomu u dívek samozřejmě patří to, že se chtějí ukázat v plném lesku. Aby toho dosáhly, je zapotřebí nejen správné líčení, ale také šaty. Dnes je výhoda v tom, že je možnost vybrat si z nepřeberného množství barev i střihů takové, které nám budou nejvíce slušet.

mples1

To je samozřejmě v pořádku, otázkou však je, kde je sehnat. Zde totiž odpověď závisí nejen na našem vkusu nebo na tom, co se nám líbí, ale především na našich finančních možnostech. Zatímco ti nejbohatší mají možnost nechat si ušít šaty na míru, ti z chudých rodin mají smůlu. Musí se spokojit s tím, co objeví v běžných obchodech s oblečením.

Případně je tu však ještě jiná možnost. Tou je půjčovna šatů. Zde najdete modely skutečně všech tvarů i barev, na které si jen vzpomenete. Navíc vám zkušený zaměstnanec poradí, které se pro vás nejvíc hodí. Jistě, musíte za ně zaplatit, ale v porovnání s cenou nových šatů je tato částka minimální.

saty1

Samozřejmě tento postup má i své nevýhody. Předně je musíte vrátit, ať už se vám jakkoliv líbí. Nemůžete http://www.extra.cz/postrach-zvany-insomnie-6-duvodu-proc-nemuzete-v-noci-spat si je tak nechat jako památku pro své potomky s tím, že je možná jednou zdědí. I když je fakt, že pravděpodobnost toho, že vaše dítě bude mít přesně vaši postavu, je minimální.

Je také třeba dávat pozor na to, aby se nijak neroztrhly či jinak neponičily. V tom případě byste totiž platili jejich čištění, případně hradili část jejich ceny. A věřte, že to by rozhodně nebyla malá položka.

Záleží tedy nakonec na vás, jak se rozhodnete. Jen mějte na paměti, že se jedná skutečně o velkou událost, a je tedy dobré nic nepodcenit. A věřte, že si váš maturitní ples budete připomínat ještě mnoho let poté.