Podnikání
Kdy je vhodné mít trvalý pobyt Praha

Kdy je vhodné mít trvalý pobyt Praha


Podle zákona musí mít každý občan České republiky zaregistrováno místo trvalého pobytu. To je pak uvedeno v občanském průkaze a dalších relevantních dokumentech. Obecně se samozřejmě předpokládá, že na dané adrese budete bydlet, avšak nemusí tomu tak vždy být. Je pak jasné, že každá lokace má poněkud jinou váhu. Některé z nich jsou více prestižní než jiné. Samozřejmě, většinou nebudeme nikoho ohromovat svou adresou, ať už se jedná o soukromé či pracovní jednání, avšak není pochyb o tom, že v některých případech nám může dodat na vážnosti.

trvalé bydliště musí mít každý

Typickým příkladem může být trvalý pobyt Praha, především pokud se jedná o centrum starého města. Tato lokalita je totiž skutečně prestižní, a rozhodně vám v některých případech může dodat potřebnou vážnost. Ovšem není vůbec lehké ji získat. Samozřejmě si můžete na daném místě koupit či pronajmout dům nebo byt, avšak asi není potřeba říkat, jak vysoké ceny nemovitostí i nájmů v historickém centru Prahy jsou. Nehledě na fakt, že prakticky pro každou opravu či úpravu, byť sebemenší, je potřeba získat souhlas památkářů, a ti jej nedávají snadno. Proto se mnohdy více vyplatí využití virtuálního trvalého bydliště, kde nám dají jakousi proxy adresu, na které sice nebudeme bydlet, avšak kterou si můžeme zaregistrovat jako své trvalé bydliště. Jen je potřeba, abychom si tam chodili pravidelně vybírat poštu.

noční centrum Prahy

Zde je však nutné se zamyslet nad tím, zda je pro nás vůbec něco takového nezbytné. Jak již bylo řečeno, v naprosté většině případů nikoho nezajímá, kde bydlíte, případně jakou adresu máte zaregistrovanou. Je tedy poměrně zbytečné shánět nějakou, která bude vypadat dobře. Samozřejmě, mohou existovat případy, kdy se něco takového může hodit, avšak ty jsou velmi specifické, a naprostá většina z nás na něj nikdy nenarazí. Proto, i když chcete virtuální bydliště, protože například neustále cestujete a nemáte stálou adresu, je lepší vybrat si nějaké levnější. Věřte, že to pro vás bude mnohem výhodnější.