Tipy pro zařizování nového bydlení

Sem umístíme sedací soupravu a společně s ní dvě roztomilá křesílka, do jídelny velký stůl, ke kterému budeme společně usedat každou neděli s širokou rodinou a chybět nesmí ani dobře promyšlená kuchyňská linka, ve které bude radost vařit. Sny jsou jedna věc a realita s nimi má jen pramálo společného. Ne nadarmo studuje bytový architekt tolik let, zařídit vkusně byt, tak aby vše ladilo do nejmenšího detailu, není vůbec jednoduché.

světlý interiér

Pokud jde o zařizování úplně prvního bydlení v životě, je to o poznání větší dřina. I když nemáte téměř žádné zkušenosti, ani školu, která by vás takovému umu naučila, nevadí. Často stačí jen trocha estetického cítění a selský rozum a můžete vytvořit příjemné a vkusné místo, kam se budete rádi vracet. Zkuste se při zařizování bydlení řídit několika osvědčenými radami odborníků a půjde to jedna radost!

  1. Malování až potom vybavování

Ne vždy se nám sejde dostatečný obnos peněz, abychom dokázali vybavit byt dle svých představ a do posledního detailu. V mnoha případech musíme zařizování interiéru rozfázovat do několika etap. To ale nevadí, i když si zatím daný kousek nemůžete pořídit, můžete o něm alespoň snít. Plánování je nesmírně důležité. I když si v první etapě budete moci dovolit pouze postel a jídelní stůl, už předem můžete mít vybrané i další kousky, které by se vám do interiéru hodily.

  1. Vezměte si na pomoc barevné lepicí pásky nebo křídu

industriální prostor

Ne každý má od přírody dokonale vyvinutou představivost, i architekti tento um musí několik let trénovat a zdokonalovat se.

Pokud si tedy neumíte představit, jak by zrovna tahle sedací souprava vypadala v obývacím pokoji a zda se k ní ještě vejdou dvě pohodlná křesílka, vezměte do ruky křídu nebo barevnou lepicí pásku a na podlaze si vytvořte ilustrační půdorys objektů, který vám s rozhodováním pomůže. Tímto způsobem totiž člověk ihned získá mnohem reálnější představu.